Vosk Gold Class je prémiovým voskem z nabídky Meguiar's , navíc s obsahem přírodní karnauby. Perfektní ochrana, odpuzování vody i podpora lesku je přesně to, co od tohoto vosku můžete očekávat. Přírodní karnauba dodává lakům extrémní hloubku lesku, který je nejlépe viditelný na tmavých a černých lacích.
Meguiar's Gold Class tekutý vosk je bezpečný pro všechny laky. Lehce se nanáší a aplikuje. Díky naší prémiové formuli se nanáší a stírá tak hladce, že je hýčkání vašeho vozu snadné a příjemné.
Balení navíc obsahuje pěnový aplikátor pro nanášení vosku.
Tipy pro voskování a ochranu laku:
Karoserie by měla být chladná na dotek a ve stínu.
Povrch laku by měl být čistý a suchý. Pokud je potřeba, dekontaminujte povrch laku pomocí Meguiar's Claye - docílíte tím povrchu laku hladkého jako sklo, na kterém bude déle držet ochranná vrstva.
Pokud je to nutné, odstraňte defekty laku (škrábance, skvrny, oxidaci apod.) a dosáhněte maximálního lesku pomocí některé z našich účinných a šetrných leštěnek Meguiar's .
Používejte jen velmi malé množství – čím větší vrstva vosku, tím složitější stírání a rychlejší spotřeba. Větší množství nezvýší ochranu!
Jedno balení vosku, ať už tuhého nebo tekutého, by Vám při správném způsobu aplikace mělo vystačit na ošetření 20-25 osobních aut!
Rozdíl mezi tuhým a tekutým voskem Meguiar's je jen ve Vašich osobních preferencích. Oba typy dodají Vašemu vozu stejnou ochranu, vyberte si tedy ten, s nímž se Vám bude pracovat lépe a příjemněji.
Vosky mohou podpořit a zvýraznit lesk a hloubku laku, kterých jste dosáhli předchozím leštěním. Nejsou však určeny k tomu, aby na zašlé a zoxidované laku lesk samy vytvořily. Toho docílíte pouze leštěním.
Syntetické vosky nejsou vhodné pouze pro karoserii, můžete je používat i na kola, kovové části, chrom, čiré plasty a sklo!
Nejjednodušší způsob aplikace vosku je nanést vosk na celý povrch karoserie. Mezitím nám vosk stačí zaschnout, a my tak můžeme vyměnit aplikátor za mikrovláknovou utěrku a začít ve stejném pořadí vosk stírat. Takový způsob nám na osobním autě zabere 20-30 minut práce bez větší námahy.
Vosk při schnutí lehce zbělá. Pokud si však nejste jisti, zda je vosk dostatečně suchý, abyste jej mohli stírat, použijte „test prstem“. Zkuste bříškem prstu setřít vosk – pokud vosk na povrchu rozmažete, doporučujeme ještě chvilku počkat, pokud však prstem vosk setřete, můžete jej rozleštit do čista.
Při aplikaci se vyhněte všem gumovým a nelakovaným, černým plastovým povrchům, na kterých by mohl vosk zanechat bílé stopy.
Trvanlivost voskové vrstvy a efekt odpuzování či korálkování vody (tzv. Hydrofobní efekt) můžete výrazně prodloužit pravidelným používáním šamponů Meguiar's . Mezi pravidelným mytím Vám tu nejlepší údržbu zajistí používání Detailer Meguiar's.
Nepoužívejte k mytí vozidla agresivní a detergentní přípravky, odmašťovače (typicky přípravky na nádobí apod.) ani aktivní čističe a pěny – tyto přípravky nejsou šetrné k voskové vrstvě a velmi významně ji oslabují, v některých případech mohou vosk z povrchu laku zcela odstranit, stejně jako leštící oleje, které lak vyživují, a výsledkem bude vysušený, odhalený lak, který začne velmi rychle povrchově degradovat a je snadné jej mechanicky i chemicky poškodit, dokud lak opět neochráníte novou vrstvou vosku nebo jiné vhodné ochrany.
Postup voskování automobilu - ručně:
Pracujte na karoserii, která je ve stínu a chladná na dotek.
Na pěnový aplikátor, který je součástí balení tohoto vosku, naneste 4 kapky o velikosti pecky z třešně a vetřete je zcela do aplikátoru, aby se jeho povrch namočily.
Následně přidejte kapku o velikosti pecky z třešně a aplikujte vosk na povrch.
Pracujte krouživými pohyby a zcela bez tlaku nechte aplikátor klouzet po povrchu.
Naneste velmi tenký matný film, viditelný proti světlu.
Vosk přidávejte po 1-2 kapkách velikosti pecky z třešně jen v případě potřeby - pokud aplikátorům nenanášíme dostatečnou, tenkou vrstvu vosku jako na začátku práce.
Větší vrstva vosku nezvyšuje ochranu! Pokud použijete vosku zbytečně mnoho, bude těžší jej setřít a spíše balení spotřebujete!
Vosk nechte na povrchu zaschnout alespoň pár minut (v závislosti na okolních podmínkách, ve kterých pracujete – teplota, vlhkost vzduchu).